اسید سولفوریک یا سولفوریک اسید که با نام جوهر گوگرد نیز شناخته می شود یک اسید بسیار قوی با PH حدود 5/0 است. این اسید جزو مواد شیمیایی بسیار خطرناک اسیدی دسته بندی می شود بنابراین رعایت تمام نکات ایمنی کار با اسیدها باید در مورد آن اجرا شود.

اسید کلریدریک، یک اسید صنعتی پر مصرف در صنایع مختلف است. این اسید معمولاً به شکل مایع با بوی تند بوده که خاصیت خورندگی دارد. اسیدیته این اسید کلردار، حدود 0 تا 2 می باشد. هیدروکلریک اسید به عنوان یک واکنشگر در بسیاری از واکنش های شیمیایی شرکت می کند. در حال حاضر، تولید مواد آلی و معدنی در آزمایشگاه های تحقیقاتی و کارخانجات، از این اسید به عنوان ماده مصرفی استفاده می کنند.

اسید نیتریک، یک مایع غلیظ با بوی تند و خاصیت خورندگی است. اگر محلول های غلیظ این اسید را مشاهده کرده باشید، حتماً متوجه رنگ قهوه ای آن شده اید؛ در محلول غلیظ اسید نیتریک، ترکیب دی اکسید نیتروژن حل شده است که عامل این تغییر رنگ می باشد.

اسید سیتریک معروف به جوهر لیمو، یک اسید بسیار پر مصرف در صنایع غذایی است. این اسید معمولاً به شکل پودر کریستالی جامد، بدون بو، سفید رنگ و در دو گرید اسید سیتریک خشک و آبدار در بازار به فروش می رسد.

اسید فسفریک، یکی اسید مایع و بدون بو است که در مقایسه با اسیدهای قوی مانند هیدروکلریک اسید و سولفوریک اسید، اثرات مخرب کمتری دارد. فسفریک اسید، یک اسید ضعیف است و اگر به صورت محلول درآید، می تواند به یون های فسفات و فسفیت تبدیل شود.

اسید بوریک، یک اسید جامد است که معمولاً به شکل کریستال های جامد سفید رنگ وجود دارد. این اسید به عنوان یک ترکیب تقریباً کم خطر برای تولید انواع محلول های شیمیایی با اسیدیته متفاوت به کار می رود.

اسید استیک یکی از اسیدهای آلی با ساختار مولکولی بسیار ساده است که به شکل مایع بی رنگ با خاصیت اسیدی ضعیف یافت می شود. این اسید در صنایع مختلف کاربرد دارد.

اسید کلریدریک، یک اسید آلی با گرید صنعتی و بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف است. بسیاری از ترکیبات حاوی کلر با استفاده از هیدروکلریک اسید تولید می شوند.

جوهر نمک یا اسید کلریدریک، با نام های متداول هیدروکلریک اسید، هیدروژن کلرید و کلریدریک اسید نیز شناخته می شود.

اسید فسفریک یکی از اسیدهای معدنی مفید برای صنایع و همچنین برای گیاهان است. فسفر موجود در این اسید توسط ریشه گیاهان جذب می شود بنابراین برای واکنش های بیولوژیکی آن ها ضروری است.