فروش مواد شیمیایی

یک نماینده فروش مواد شیمیایی مسئول فروش کالا و خدمات به مصرف کنندگان است و نیازهای مشتریان خود را برآورده می‌کند. مسئولیت‌های شغلی یک نماینده فروش شامل حفظ و رشد حساب‌های فروش، ایجاد و تنظیم اهداف فروش، معرفی محصولات جدید به مشتریان، نظارت بر رقابت در بازارهای فعلی، توصیه تغییرات در محصولات بر اساس رقبا و بازار، و ایجاد / حفظ رابطه قوی و اعتماد به مشتریان است.


فروش مواد شیمیایی

یک نماینده فروش مواد شیمیایی مسئول فروش کالا و خدمات به مصرف کنندگان است و نیازهای مشتریان خود را برآورده می‌کند. مسئولیت‌های شغلی یک نماینده فروش شامل حفظ و رشد حساب‌های فروش، ایجاد و تنظیم اهداف فروش، معرفی محصولات جدید به مشتریان، نظارت بر رقابت در بازارهای فعلی، توصیه تغییرات در محصولات بر اساس رقبا و بازار، و ایجاد / حفظ رابطه قوی و اعتماد به مشتریان است.

نکات مهم در نحوه فروش مواد شیمیایی – اسیدها و بازها

به طور معمول، یک مدرک لیسانس شیمی برای تبدیل شدن به یک نماینده فروش مواد شیمیایی مورد نیاز است. یک سابقه در این صنعت نیز در تامین یک موقعیت مفید است. مهارت‌های شغلی مفید شامل مهارت‌های ارتباطی قوی (هم نوشتاری)، توانایی برای فروش نزدیک، مهارت‌های خدمات مشتری خوب، آگاهی از محصول و صنعت، توانایی مذاکره، مهارت‌های ارائه، انگیزه و توانایی برای کار مستقل و هم در یک تیم هستند. چشم‌انداز بازار کار آینده برای یک نماینده فروش عادلانه است.

خرید و فروش مواد شیمیایی اسیدها و بازها به دلیل اینکه جزو مواد خورنده و خطرناک دسته بندی می شوند از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است. اولین و مهمترین نکته ‌ای که هنگام فروش اسیدها و بازها باید به آن توجه شود این است که این مواد شیمیایی هرگز نباید به افراد متفرقه فروخته شوند. مسئله فروش مواد شیمیایی به قدری اهمیت دارد که شرکت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند، همواره مشتریان خود را به صورت ثابت نگه می دارند. قوانین جهانی خرید و فروش انواع مواد شیمیایی نیز فروشندگان را ملزم می سازد از فروختن هر گونه مواد شیمیایی به ویژه مواد خطرناک به افراد عادی خودداری کنند.

مسئولیت‌های اولیه فروش مواد شیمیایی

انواع مواد شیمیایی را که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، بفروش می‌رساند و در تحقیقات تحلیلی، داروسازی، زندگی و تحقیقات بیوگرافی فروش مواد شیمیایی به کار می‌رود.مدیریت را با ارسال فعالیت و گزارش نتایج، مانند گزارش‌ها تماس روزانه، برنامه‌های کاری هفتگی، و تحلیل ماهانه و سالانه محدود کنید.رقابت بر روی رقابت با گردآوری اطلاعات بازار فعلی در زمینه قیمت‌گذاری، محصولات، محصولات جدید، برنامه‌های تحویل، تکنیک‌های تجارت.

خدمات موجود، سفارشات را کسب می‌کند و حساب‌های جدیدی را با برنامه‌ریزی و سازماندهی برنامه کاری روزانه برای تماس با خروجی‌های فروش بالقوه یا بالقوه و سایر عوامل تجاری ایجاد می‌کند.حفظ دانش حرفه‌ای و فنی از طریق شرکت در کارگاه‌های آموزشی؛ مرور نشریات حرفه‌ای؛ ایجاد شبکه‌های فردی؛ مشارکت در جوامع حرفه‌ای.رسیدگی به شکایات مشتریان از طریق بررسی مشکلات؛ تهیه راه‌حل؛ تهیه گزارش‌ها و ایجاد توصیه‌هایی برای مدیریت.توسعه و رشد روابط تجاری مشتریان صنعتی پیشرو در حین اکتشاف برای حساب‌های جدید جهت افزایش نفوذ بازار.مدیریت خط فروش مواد شیمیایی برای راه‌اندازی فرصت‌های تجاری جدید برای موفقیت تجاری.فروش پیش‌بینی برای فعال کردن برنامه‌ریزی عملیات، معرفی نوآوری‌های محصول و حفظ عضویت فعال.مقررات و قوانین فروش مواد شیمیایی اسیدی

خرید و فروش مواد شیمیایی اسیدی مستلزم بررسی این مسئله در دو حوزه متفاوت است؛ در خصوص فروش اسیدها مسئله ذخیره سازی و انبار کردن مخازن نگهداری اسید بسیار مهم است و از طرف دیگر، نحوه فروش اسید در ظروف استاندارد و تحویل آن به مشتری نیز حائز اهمیت می باشد. در خصوص خرید و فروش مواد شیمیایی اسیدی توجه به موارد زیر الزامی است:

قانون شماره ۱:

تمام افرادی که قصد خرید مواد شیمیایی اسیدی را دارند باید کارت شناسایی یا کارت شرکت یا مدارک شناسایی مربوط به شرکت های صنعتی را به همراه داشته باشند. مسئولین خرید شرکت‌ ها باید نامه خرید مواد اسیدی را به همراه مهر و امضا به همراه داشته باشند. افراد عادی به هیچ عنوان مجاز به خرید مواد اسیدی نیستند.

قانون شماره ۲:

هنگام فروش مواد شیمیایی اسیدی، فروشندگان موظفند از زمان ثبت سفارش تا زمان تحویل، حداکثر حدود 15 روز، مواد شیمیایی را به مشتری تحویل دهند. اگر مخازن نگهداری مواد بیشتر از ۱۵ روز یا بیشتر از حد استاندارد اعلام شده، در انبار یا فروشگاه مواد شیمیایی نگهداری شود، عواقب جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. برخی از این اسیدها اشتعال پذیرند؛ برخی دیگر، بخارات سمی به فضا منتشر می کنند؛ برخی دیگر نیز ممکن است به بیرون نشت پیدا کنند. بنابراین فروشندگان تا حدود ۱۵روز فرصت دارند سفارش فروش مواد شیمیایی اسیدی را به مشتری تحویل دهند.

قانون شماره ۳:

هرگز نباید مواد شیمیایی اسیدی را به افراد کمتر از ۱۸ سال فروخت.

قانون شماره ۴:

مشتریانی که مواد شیمیایی اسیدی را خریداری می کنند باید مطابق با یک چک لیست معتبر، شرایط را برای نگهداری و ذخیره ظروف اسید فراهم کنند. قوانین سخت گیرانه ای برای خرید و فروش مواد شیمیایی اسیدی وجود دارد. همچنین برای ذخیره و نگهداری ظروف انواع اسیدها در انبار، اقدامات احتیاط و ایمنی وضع شده است. هرگونه سرپیچی از قوانین، منجر به حوادث جبران ناپذیر خواهد شد.قانون شماره ۵:

تمام صنایع و کارخانه ها، بیمارستان ها و آزمایشگاه های علمی و تحقیقاتی، فروشگاه ها، مدارس و غیره که به نوعی از انواع اسید استفاده می‌کنند، موظف هستند شرایط را برای ذخیره و نگهداری مخازن اسید فراهم کنند. برای نگهداری ظروف حاوی اسید باید طبق برگه اطلاعات ایمنی نگهداری مواد اسیدی، مکان مورد نظر از تهویه مناسب برخوردار بوده، کارگران لباس کار مخصوص بپوشند و همچنین سینک های مخصوص برای دورریز مواد اسیدی در نظر گرفته شود.

نکات مهم در خرید و فروش مواد شیمیایی اسیدی و قلیایی

یکی از مهمترین نکات در خصوص خرید و فروش مواد شیمیایی اسیدی و قلیایی، طبقه بندی مواد، برچسب زدن، بسته بندی و نحوه انبار کردن آنها است. شرکت هایی که در حوزه خرید و فروش انواع مواد شیمیایی به خصوص اسیدها و قلیاها فعالیت می‌کنند و همچنین آن دسته از مشاغلی که انبارهای مخصوص نگهداری مواد شیمیایی را به شرکت ها ارائه می دهند موظف هستند از مقررات طبقه بندی، بسته بندی و برچسب زدن در محوطه انبار تبعیت کنند.

رعایت مقررات فوق در خصوص فروش مواد شیمیایی خطرناک موجب می شود خطرات مواد شیمیایی در محیط کار حذف شود. لازم است افرادی که در این خصوص فعالیت می‌کنند با برچسب ها و استانداردهای مواد شیمیایی، برگه اطلاعات ایمنی مواد شیمیایی و استانداردهای محیط کار به خوبی آشنایی پیدا کنند. در این صورت است که سلامت آنها در محیط کار تضمین خواهد شد.

اطلاعات مهم در فروش مواد شیمیایی

اسیدها

در شرایط ساده، اسیدها ترکیبات شیمیایی هستند که با یون‌های هیدروژن شدیدا واکنش پذیر هستند. اسیدها در آزمایش‌ها نشان داده می‌شود که واکنش‌های اسید - باز را نشان می‌دهند. اسیدها می‌تواند بسیار سمی و خطرناک باشد، اما آن‌هایی که در مجموعه شما قرار دارند مقادیر کمی دارند و زمانی که مطابق با دستورالعمل استفاده می‌شوند، برای ایمن بودن طراحی می‌شوند. اسیدها را می توان بسته به میزان واکنش‌پذیری آن‌ها، قوی‌تر یا ضعیف‌تر کرد. اغلب ترکیبات شیمیایی شامل اسیدهای ضعیف (قابل‌مقایسه با سرکه)هستند، زیرا پروتئین‌های قوی می‌توانند برای پوست، چشم‌ها و سطوح دیگر بسیار خطرناک باشند.

انواع اسید ها: سیتریک اسید، سولفوریک اسید، نیتریک اسید، پانتوتنیک اسید، اسید فرمیک، فسفریک اسید، استیک اسید، بوتریک اسید، پیروویک اسید، اسید فرمیک، اسید لاکتیک، اسید مالیک، اسید پیروگلوتامیک، اسید بنزوییک، اسید فلوروبوریک، اسید سوکسینیک، اسید اکسالیک میباشد.

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش اسید سولفوریک و فروش اسید استیک کلیک کنید.مواد شیمیایی فلزی

بسیاری از مجموعه‌ها حاوی تجربیاتی هستند که در آن‌ها یک واکنش شیمیایی بین یک مایع و یک فلز را مشاهده می‌کنید. برای مثال، آهن در معرض آب قرار دارد، برای مثال درست کردن یا جلوگیری از زنگ، یک آزمایش معمول در بسیاری از کیت‌های شیمی خانگی است. یک آزمایش دیگر شامل برداشتن تار از نقره با استفاده از فویل آلومینیوم و سرکه است.

واکنش حرارتی مواد شیمیایی:

دو نوع مختلف از واکنش‌های حرارتی وجود دارد: گرماگیر و گرماده واکنش‌های Endothermic به گرما و یا شکل دیگری از انرژی به منظور انجام آن نیاز دارند در حالی که واکنش گرماده به طور خودبخود اتفاق می‌افتد و گرما را دفع می‌کند. بسیاری از مجموعه‌ها شامل مواد شیمیایی برای نشان دادن این دو نوع واکنش می‌شوند. نوع دیگر واکنش گرما، شناسایی مواد شیمیایی با نگه داشتن آن‌ها به شعله و مشاهده تغییر رنگ است.

پلیمر

پلیمرها رشته مولکول‌هایی هستند که بوسیله واکنش زنجیره‌ای مواد شیمیایی مختلف شکل می‌گیرند. یک آزمایش پلیمر رایج ساخت نایلون است.

کاربرد انواع مواد شیمیایی صنعتی

صنایع دارویی: این مواد شیمیایی عبارتند از: گلیسیرین، اوره، اسید استیک، اکتیول، پلی سوربات ها، بیسموت، گلایکول، لسیتین، استئارات، پارافین، اکسید روی، آمونیوم کلراید، بنزیل الکل، تیمول، سدیم لوریل سولفات، سوربیتول، اتانول، گوارگام، متیل سالیسیلات، موم عسل، منتول، گلیکولیک اسید و ... .

صنعت کاشی و سرامیک: اکسیدهای آلومینیوم، نیتریدها و کاربید سیلیسیوم، ترکیبات سیلیس و ترکیبات فلزات واسطه و...

صنایع آبکاری و ریخته گری: ستات مس، استات روی، اکسید منیزیم، اسید سولفامیک، اکسید نیکل، سولفات آهن، دی کرومات آلومینیوم، کربنات روی، کلرید آهن و....

صنایع تولید مواد آرایشی – بهداشتی: مونواستئارات گلیسرول، ایزوپروپیل پالمینات، ایزوپروپیل میراستات، گلایکول ها، انواع موم ها، سوربیتول، پلی سوربات، پارابِن ها، پارافین، گلیسیرین، وازلین، لانولین و ...نحوه طبقه بندی و برچسب زدن در فروش مواد شیمیایی

دو قانون اصلی در خصوص طبقه بندی و برچسب زدن هنگام فروش مواد شیمیایی وجود دارد؛ این قوانین در سال ۲۰۱۵ تدوین شدند :

1- طبقه بندی و برچسب زدن بسته های مواد شیمیایی در یک ردیف - در این روش، کارگران به راحتی می توانند ظروف مورد نظر را پیدا کنند.

2- بسته بندی مجدد مواد شیمیایی و همچنین درج برچسب ‌ها در حالت استاندارد بر روی بسته بندی های جدید.

برخی از اصول اولیه و تکنیک های فروش مواد شیمیایی صنعتی

در فروش مواد شیمیایی صنعتی زمانی که مقدار یک سفارش از حد متعارف بیشتر می شود، فروشندگان باید در پذیرش و ثبت سفارش دقت بیشتری به خرج دهند. برای تحویل سفارش های با حجم بالا معمولاً از فروش انواع مواد شیمیایی به صورت فله ای استفاده می شود. به طور مثال برای مواد شیمیایی که در حالت مایع هستند، بشکه های ۱۰۰ و ۳۰۰ کیلوگرمی و یا حمل به صورت تانکرها انجام می‌شود. برای آن دسته از مواد شیمیایی که به حالت جامد وجود دارند کیسه های ۱۰۰۰ کیلوگرمی توصیه می شود.

قاعده و اصول کلی در فروش مواد شیمیایی این است که برای هر فروش، یک فاکتور مجزا صادر شود. همچنین فردی که می‌خواهد سفارش خود را ثبت کند باید درخواست خود را از طریق یک نامه رسمی دارای سربرگ شرکت یا کارخانه به فروشنده ارسال کند. به عبارت کلی تمام مراحل خرید و فروش مواد صنعتی به دلیل اهمیت فوق العاده بالا از طریق شیوه های قانونی باید پیگیری شود.

برای دریافت قیمت فروش مواد شیمیایی صنعتی، خرید اسیدها و مواد قلیایی و دریافت قیمت خرید اسید صنعتی می توانید با شرکت پترو آکام، بازرگانی مواد شیمیایی، تماس حاصل کنید.توصیه می کنم مقاله با عنوان " تشخیص مواد شیمیایی با دستکش چاپ سه بعدی" را حتما بخوانید.منبع

منبع

مقالات مرتبط

ثبت نظر