پیش بینی های بازار جهانی و عوامل موثر بر قیمت سود پرک

بازار خرید و فروش و قیمت سود پرک در آینده، شاهد رشد و توسعه خواهد بود. این پیش بینی ها طبق منابع آمار و نمودار ها، از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۲۵ به ثبت رسیده است...

مطالعه بازار جهانی خرید و فروش و بررسی سود پرک با تمرکز بر کشورهای اصلی تولید کننده، صادر کننده و وارد کننده این ماده شیمیایی انجام می گیرد. میزان تقاضای بازار، مهمترین معیار سنجش برای بررسی های تجارت هیدروکسید سدیم جامد و همچنین قیمت سود پرک خواهد بود. مطالعاتی که در این بازار بین ‌المللی انجام می شود شامل تجزیه و تحلیل میزان تقاضا برای کشورها در مناطق مختلف است.

دسته بندی کشورهای جهان بر اساس تقاضا برای خرید سود پرک

کشورهای مختلف جهان به ویژه آن دسته از کشورهایی که از هیدروکسید سدیم جامد به عنوان ماده اولیه استفاده می کنند، مصرف کنندگان اصلی سود پرک هستند؛ بنابراین به دلیل این که تمرکز اصلی بازار بر روی این کشورها می‌باشد، میزان خرید و فروش هیدروکسید سدیم در قیمت سود پرک دخالت دارد.

تحلیل بازار خرید و فروش هیدروکسید سدیم در منطقه های زیر اهمیت دارد:

• کشورهای آمریکای شمالی

• اروپای شرقی اروپای مرکزی اروپای غربی

• کشورهای حوزه آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی

• کشورهای خاورمیانه

• کشورهای آفریقاییبرخی از مهمترین کشورهایی که میزان تقاضا برای خرید و فروش هیدروکسید سدیم در آن ها قابل توجه است به صورت زیر معرفی می شود:

کشور آمریکا/ کانادا/ مکزیک/ کشور فرانسه/ آلمان/ ایتالیا/ انگلیس/ اسپانیا/ روسیه/ لهستان/ جمهوری‌ چک/ ترکیه/ چین/ ژاپن/ هندوستان/ کره جنوبی/ اندونزی/ تایوان/ تایلند/ مالزی/ سنگاپور/ برزیل/ آفریقای جنوبی/ عربستان.

با توجه به دسته بندی مناطق و کشورهای فوق، قیمت سود پرک در بازارهای جهانی تعریف می شود. برای فروش داخلی یک کشور، قیمت هیدروکسید سدیم تا حدودی به قیمت های جهانی این ماده بستگی دارد. مهمترین بازار مصرف سود پرک در صنایع آلومینیوم سازی، مواد شیمیایی معدنی، تولید مواد شیمیایی آلی، صنایع غذایی، تهیه خمیر کاغذ و کاغذسازی، صنایع تولید صابون و مواد شوینده، صنایع نساجی، تصفیه آب، صنعت فولاد و متالورژی و نظایر این ها می باشد.

خرید و فروش و سود پرک در بازار اروپا

بازار خرید و فروش سود پرک در کشورهای اروپایی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ از طریق فرایند واردات رونق زیادی داشت، با این وجود، هیدروکسید سدیم در اواخر سه ماهه آخر تقریباً با چالش‌ هایی روبه‌رو شد. دسترسی به منابع سود پرک در بازارهای بین‌المللی تقریباً دشوارتر بود و کشورهای اروپایی با چالش‌ های بیشتری برای تامین هیدروکسید سدیم روبه‌رو بودند؛ به دلیل اینکه قیمت سود پرک در اواخر ماه افزایش بیشتری داشت و همچنین امکان دسترسی به این ماده شیمیایی از طریق واردات، دشوارتر بود، بسیاری از شرکت‌های فعال در این حوزه با محدودیت ‌های زیادی مواجه شدند.

میزان تقاضای خرید سود سوزآور در کشورهای اروپایی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ نسبت به سه ماهه اول تقریباً ضعیف تر ثبت شد اما ثبات خود را حفظ کرده بود. برخی از کشورهای اروپا تحت تاثیر قیمت سود پرک در مناطق دیگری از این قاره قرار گرفتند؛ به دلیل اینکه هیدروکسید سدیم در فرایند کلر-آلکالی به دست می آید، کمبود کلر در بازار، فرایند تولید سود پرک را تحت تاثیر قرار می داد و از طرفی، واردات این ماده شیمیایی با محدودیت مواجه بود، بنابراین مجموعه این عوامل موجب شد قیمت این ماده به شدت افزایش پیدا کند.قیمت سود پرک در بازارهای آسیایی

مهمترین کشور تامین کننده هیدروکسید سدیم در بازارهای آسیایی، کشور چین است که توانسته است دسترسی کشورهای آسیایی به این ماده را آسان‌تر کند؛ به همین دلیل، عرضه طولانی مدت، قیمت سود پرک را در حد متعادل نگه داشت اما در همین راستا میزان تقاضای پایین تر در برخی از کشورها، بازار خرید و فروش هیدروکسید سدیم را دستخوش تغییراتی کرد. رقابت برای صادرات هیدروکسید سدیم جامد در کشورهای آسیایی بسیار شدید و رقابتی است و همین عامل در قیمت سود پرک تاثیرگذار می‌باشد. کشور ایران نیز یکی از مهمترین کشورهای تولید کننده سود پرک با خلوص مناسب است؛ بنابراین به بازار جهانی وارد شده و سهم کوچکی در تنظیم قیمت در قاره آسیا ایفا می کند.

شرکت پترو آکام راد صنعت یکی از بزرگترین شرکت های بازرگانی در زمینه خرید، صادرات و فروش مواد شیمیایی صنعتی فعالیت می کند. این شرکت، هیدروکسید سدیم را مطابق با نیاز بازار مصرف برای مشتریان تامین می نماید. برای دریافت قیمت سود پرک و آخرین تغییرات در بازارهای جهانی و ثبت سفارش صنعتی می توانید با کارشناسان فروش در این شرکت تماس حاصل کنید.

آخرین قیمت سود پرک در سال ۲۰۱۹

آخرین قیمتی که برای سود پرک در ماه اکتبر ۲۰۱۹ ثبت شده است، ۵۵۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. این مقدار در بازارهای جهانی برای صادرات و واردات به صورت فوب بندر اعلام شده است. تمام کشورهایی که به نوعی با خرید و فروش این ماده سر و کار دارند، به محاسبه قیمت سود پرک با شیوه های مختلف حمل و نقل اهمیت زیادی می دهند؛ چرا که به طور غیر مستقیم، منجر به سودآوری یا ایجاد ضرر مالی برای آنها خواهد شد.در میان مناطق مختلف جهان در قاره آسیا، اروپا، آمریکا و آمریکای لاتین، تغییرات قیمت سود پرک به شدت به میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد. به طور قطع هر چه میزان تقاضا برای خرید هیدروکسید سدیم جامد بیشتر باشد، قیمت، نوسانات کمتری دارد. لازم به ذکر است که تمام عواملی که به نوعی در تولید این ماده قلیایی دخیل هستند به طور غیر مستقیم نیز در قیمت سود پرک موثر خواهند بود؛ به عبارت ساده تر اگر موادی که برای تولید این ماده استفاده می‌شود در دسترس نباشد یا تهیه آنها با مشکلات زیادی همراه باشد، در حقیقت، محصول نهایی قیمت بیشتری خواهد داشت.

هنگام خرید و فروش سود پرک دقت داشته باشید که این ماده قلیایی دارای چه درصد خلوصی است. همچنین برگه اطلاعات شیمیایی و آنالیز ماده را از فروشنده دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت سود پرک می توانید با کارشناسان فروش در شرکت پترو آکام راد صنعت تماس حاصل کنید.

منبع 1

منبع 2

ثبت نظر