فروش پرکلرین

در فروش پرکلرین یا هیدروکلرید کلسیم که یک ترکیب شیمیایی با فرمول Ca (clo)۲ است باید بدانیم این عنصر جز اصلی فعال محصولات تجاری به نام پودر سفید کنندگی، پودر کلر، یا آهک است که برای تصفیه آب و به عنوان عامل سفید کنندگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.


فروش پر کلرین

پرکلرین جز اصلی فعال محصولات تجاری به نام پودر سفید کنندگی، پودر کلر، یا آهک است که برای تصفیه آب و به عنوان عامل سفید کنندگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرکلرین ، ماده نسبتا پایدار است و پرکلرین به نسبت هیدرو کلرید سدیم (سفید کننده مایع) بیشتر میباشد. با وجود اینکه نمونه‌های تجاری پرکلرین، زرد به نظر می‌رسند ،پرکلرین یک جامد سفید است،. این ماده به صورت پودر به علت تجزیه کند آن در هوای مرطوب، به شدت بوی کلر می‌دهد،. پرکلرین در آب سخت قابل‌حل نیست، و ترجیحا در آب نرم و سخت به کار می‌رود. پرکلرین به دو شکل می باشد خشک (anhydrous)و آبدار (hydrous).

فروش پرکلرین مرغوب و با کیفیت توسط شرکت معتبر ایرانی پتروآکام

پرکلرین، یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد است که در صنایع بسیاری از جمله صنایع نساجی، تصفیه فاضلاب، تصفیه آب آشامیدنی و ... کاربرد دارد. این ماده شیمیایی پرکاربرد، توسط شرکت های بسیاری که در زمینه فروش پرکلرین و مواد شیمیایی برای صنایع مختلف فعالیت می کنند، تهیه و تولید شده و به فروش می رسد. شرکت پتروآکام نیز یکی از این شرکت هاست که در زمینه تولید و فروش پرکلرین و انواع مواد شیمیایی دیگر نیز فعالیت دارد. شرکت پتروآکام با بهره گیری از نیروهای مجرب و کارآزموده کوشیده است تا بهترین و مرغوب ترین پرکلرین را برای مصرف توسط صنایع مختلف در داخل و در بعضی مواقع خارج از کشور تهیه کرده و به فروش برساند. پرکلرین در زمینه های مختلفی کاربرد دارد که تصفیه آب آشامیدنی برای شرب مردم، از مهم ترین این کاربرد هاست. شرکت پتروآکام در زمینه فروش پرکلرین نهایت دقت و توجه را به خرج داده و سعی این شرکت بر این است که پرکلرین مرغوب و با کیفیت برای صنایع مختلف تهیه و تولید کند. در ادامه با این شرکت و همچنین محصولات تولیدی آن و فروش پرکلرین توسط این شرکت بیشتر آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.محصولات متنوع پرکلرین

پرکلرین تولیدی شرکت پتروآکام در انواع مختلفی تحت عنوان فروش پرکلرین مرغوب و با کیفیت به فروش می رسد. انواع مختلف و متنوعی از پرکلرین که توسط شرکت خرید و فروش پرکلرین پتروآکام به فروش می رسد شامل موارد زیر هستند:

 فروش پرکلرین کلرپارس

 فروش پرکلرین نیروکلر

 فروش پرکلرین هندی آکوافیت 70%

 فروش پرکلرین آکوافیت 65%

 فروش پرکلرین آکوالایت 70%

در مقالات قبلی به طور مختصر و خلاصه در مورد فروش پرکلرین های کلر پارس و نیروکلر بحث کردیم. در این مقاله می خواهیم روی فروش پرکلرین انواع مختلف هندی تمرکز کرده و به طور خلاصه به توضیح و بررسی آن ها بپردازیم.

پرکلرین چیست و کاربرد های آن کدامند؟

پرکلرین، که با نام علمی هیپوکلریت کلسیم نیز شناخته می شود، یک ترکیب شیمیایی بسیار پرکاربرد در زمینه تصفیه فاضلاب و آب های آشامیدنی می باشد. لازم به ذکر است که این ترکیب شیمیایی که توسط شرکت های فعال در زمینه فروش پرکلرین تهیه و تولید و به فروش می رسد، در صنایع مختلف دیگری از قبیل صنایع نساجی نیز کاربرد دارد اما بیشترین کاربرد آن در صنایع تصفیه فاضلاب و آب های آشامیدنی می باشد. اتم های کلری که در این ترکیب شیمیایی وجود دارند، سبب گند زدایی و ضدعفونی آب آشامیدنی و فاضلاب ها می شود. یکی از کاربرد های مهم پرکلرین که توسط شرکت های فروش پرکلرین از جمله شرکت پتروآکام تولید شده و به فروش می رسند، در ضدعفونی آب استخرها می باشد. پرکلرین یا همان هیپوکلریت کلسیم، در اصل به صورت یک جامد سفید رنگ می باشد ولی برای استفاده از محلول این ماده شیمیایی پرکاربرد برای ضدعفونی استفاده می شود. علاوه بر تصفیه آب آشامیدنی و فاضلاب ها، این ترکیب شیمیایی در آشپزخانه ها برای پاک کردن و ضدعفونی سطوح و تجهیزات داخل آشپزخانه بسیار کاربردی و مفید است. همچنین در ضدعفونی و پاک کردن داخل حمام ها، استفاده در اسپری های ضدعفونی کننده خانگی، علف کش ها، و مواد شوینده لباسشویی هم از این ترکیب شیمیایی پرکاربرد استفاده می شود. یکی از مزایای پرکلرین که توسط شرکت های فروش پرکلرین مورد توجه قرار می گیرد، این است که این ماده شیمیایی با گذشت زمان قدرت خود را از دست نداده و نسبتا پایدار است و می تواند با کلر هایی که در ساختار خود دارد، به ضدعفونی و پاک کنندگی خود در مدت زمان بیشتری ادامه دهد. یکی از مواردی که باید در هنگام ذخیره و نگهداری پرکلرین مورد توجه قرار داد این است که بایستی ظرف هایی که برای نگهداری این ماده شیمیایی استفاده می شوند استاندارد بوده و حاوی درپوش مناسب باشند. زیرا بخارات این گاز سمی بوده و می تواند باعث آسیب به مجاری تنفسی شود. همچنین بایستی از قرار دادن بشکه ها و ظرف های این ماده شیمیایی در جلوی آفتاب و هوای گرم اجتناب نمود. یکی دیگر از مزایای پرکلرین مقرون به صرفه بودن این ترکیب شیمیایی است. مقدار کمی از پرکلرینی که توسط شرکت های فروش پرکلرین از جمله شرکت فروش پرکلرین پتروآکام تولید می شود، می تواند مقدار زیادی از آب را ضدعفونی کند.بهداشت در فروش پرکلرین

فروش پرکلرین معمولا برای تمیز کردن استخرهای شنا عمومی و ضد عفونی کردن آب انجام می‌گیرد. به طور کلی، پرکلرین با خلوص حدود ۶۵ تا ۷۳ درصد با دیگر مواد شیمیایی موجود آن، از جمله کلسیم کلرید و کربنات کلسیم، به فروش می‌رسد. فروش پرکلرین می‌تواند به عنوان یک ضد عفونی‌کننده برای هدف عمومی استفاده شود .فروش پرکلرین در شیمی آلی

فروش پرکلرین یا هیدرو کلرید کلسیم یک عامل اکسید کننده عمومی است و بنابراین در شیمی آلی استفاده می‌شود. برای مثال، از پرکلرین برای چسبیدن glycols، α - هیدروکسی کربوکسیلیک اسید و کتو کربوکسیلیک برای تولید آلدهید ها و اسیده‌ای کربوکسیلیک استفاده می‌شود. Calcium نیز می‌تواند در واکنش هیدروفوب به تولید کلروفرم استفاده شود.

فروش پرکلرین و تولید آن

پرکلرین یا هیدرو کلرین از طریق تصفیه lime (OH) با گاز کلرین تولید می‌شود. این واکنش را می توان برای ساختن ترکیبات مختلف با غلظت متفاوت کلسیم، همراه با آهک unconverted و کلسیم، انجام داد.

پودر bleaching با لیمو ترش کمی مرطوب ساخته می‌شود که یک مخلوط ساده از پرکلرین ، کلسیم کلرید و کلسیم هیدروکسید است. در عوض، مخلوطی از کلسیم hypochlorite کلسیم (OCl)۲، کلسیم hypochlorite، ca۳ (OCl)۲ (OH)۴، و dibasic کلرید کلسیم، Ca۳Cl۲ (OH)۴ می باشد.

ویژگی های پرکلرین

محلول پرکلرین پایه است. که این ویژگی به خاطر هیدرولیز کردن یون هیپوکلریت است، با وجود اینکه اسید هیپو کلرید یک اسید ضعیف است، اما پرکلرین یک پایه قوی می باشد. در نتیجه، پرکلرین یک باز مزدوج قوی است .نکاتی راجع به فروش پرکلرین

بعلت مصرف زیاد پرکلرین در ایران انواع پرکلرین ژاپنی و پرکلرین چینی و پرکلرین آلمانی و پرکلرین هندی وارد می گردد. پرکلرین در بازار با درجه خلوص ۶۰ تا ۷۰ درصد عرضه میشود. کلر یا فروش پرکلرین وارداتی بجز پرکلرین چینی معمولا” با خلوص 65 یا 70 درصد میباشند پرکلرین چینی وارداتی معمولا” با درصد خلوص پایین تر میباشد گرچه روی بشکه های پرکلرین چینی 65 درصد یا 70 درصد قید شده اما نباید به آن توجه کرد.

شاید رایج‌ترین داروی ضد عفونی‌کننده خانگی محلول پرکلرین است که حاوی ۱ تا ۵ درصد کلرین می باشد. پرکلرین اگر چه به اندازه شکل اسید فعال نیست، ولی به اندازه کافی پایدار است و در PH بالا،( بالاتر از ۱۲.۵) برای کاربردهای خانگی مناسب است. از این رو فروش پرکلرین امر مهمی میباشد . نمک‌های Surfactants و سازنده را می توان با هیپوکلریت به عنوان داروی ضد عفونی‌کننده تمیز فرموله کرد. اکسیده‌ای الامین به طور خاص در این فرمولاسیون موثر هستند چون آن‌ها می‌توانند خاصیت تمیز کردن را فراهم کنند anionic هایی که با هیپوکلریت سازگار هستند عبارتند از آلکیل sulfates، آلکیل اتر sulfates، اسیده‌ای چرب، و lauroyl sarcosinate.

به علت اینکه پرکلرین برای pH بالای ۴ یا ۵ استفاده می شود، فروش پرکلرین برای تمیز کردن سطح سخت، توصیه می‌شود . به علت تولید گاز سمی کلر، احتیاط ایمنی در مورد مخلوط کردن پرکلرین با یک پاک‌کننده اسید داشته باشید. در آلمان، پرکلرین برای تمیز کردن توالت به ۱ % کلرین موجود محدود است، که برای حفظ قلیایی کردن پرکلرین و کاهش PH پرکلرین به ۵ درصد ، برای ۱۰۰گرم آن ، حداقل ۱۰۰ میلی‌لیتر HCl ۱ N ب مورد نیاز است.

فروش پرکلرین دارای طیف وسیعی از فعالیت ضدمیکروبی می‌باشد. پرکلرین باقی مانده‌های سمی را ترک نمی‌کنند، به سختی تحت‌تاثیر آب قرار نمی‌گیرند و ارزان و سریع عمل می‌کنند. پرکلرین ارگانیسم‌های خشکیده یا ثابت و بیوفیلم ها را از سطوح حذف می‌کنند و شیوع کمتری از سمیت شدید دارند.از این رو تولید و فروش پرکلرین در جهان دارای اهمیت میباشد.

فروش پرکلرین های هندی

پرکلرین های هندی، همانند دیگر انواع پرکلرین تولید شرکت های تولید و فروش پرکلرین، دارای خواص زیادی در ضدعفونی و گندزدایی آب دارند. بیشترین استفاده پرکلرین های هندی، در ضدعفونی و گندزدایی آب استخر ها می باشد. پرکلرین های هندی همانطور که به صور تیتروار در پاراگراف قبلی اشاره کردیم، دارای تنوع زیادی هستند که آن دسته از پرکلرین های هندی که توسط شرکت پتروآکام تولید و به فروش می رسند را نیز به صورت تیتروار اشاره کردیم. پرکلرین های هندی آکوافیت معمولا بیشتر از سایر انواع پرکلرین های هندی محبوبیت دارند و بیشتر از این دسته از پرکلرین ها برای ضدعفونی آب، علی الخصوص آب استخر ها استفاده می شود. پرکلرین های هندی معمولا در بشکه های 45 کیلوگرمی به فروش می رسند. این بشکه ها نباید در مقابل نورآفتاب و در شرایط گرم نگهداری شوند زیرا خطر انفجار آن ها وجود دارد. جای مناسب برای نگهداری این بشکه های حاوی پرکلرین، جایی است که خشک و خنک بوده و به دور از نور آفتاب و رطوبت باشد. شرکت پتروآکام در زمینه تولید پرکلرین های هندی نیز همانند دیگر انواع پرکلرین ها، بسیار خوب عمل کرده است و پرکلرین های هندی با کیفیت و مرغوبیت بالا برای صنایع مختلف از جمله برای ضدعفونی آب استخرها تهیه و تولبد کرده است.سخن پایانی

در این مقاله در مورد پرکلرین، مزایا و کاربرد های آن و همچنین فروش پرکلرین توسط شرکت های مختلف، از جمله شرکت معتبر ایرانی پتروآکام صحبت شد. علاوه برآن در مورد فروش پرکلرین های هندی توسط شرکت پتروآکام نیز به طور مختصر بحث و توضیح داده شد. امید است که توضیحات داده شده در مورد انواع پرکلرین های تولیدی شرکت پتروآکام مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

مقالاتی که شاید دوست داشته باشید بخوانید:

برترین تولید کننده سود پرک در دنیا

اطلاعات مهم در فروش مواد شیمیایی

اقدامات احتیاطی در خرید و فروش سود پرک

مصارف اسید سولفوریک

معرفی محصول سود پرک کلر پارس

مقالات مرتبط

ثبت نظر